نابک‌ها (۶)

soie.jpg

این یکی برای کسی است که در کمال غیاب، همیشه بوده است. از او آموخته‌ام بسیار و مهربانی‌اش را نتوانسته‌ام پاسخ دهم جز با دوستی.

جمعه‌شبی است دلگیر. شهرِ کوچکِ اقماری، یله در غبارِ دشت، مهمان‌هایش را با شادی بدرقه می‌کند و خانه می‌فرستد. مثل اکثر اوقات خودت هستی و خودت. چراغ مطالعه بالای سرت را روشن گذاشته‌ای و از درد درون به خود می‌پیچی. تلفنت زنگ می‌زند و شادی نابش جاری می‌شود روی سلسله اعصابت. می‌خواسته حالت را بپرسد.

سال‌ها و فرسنگ‌ها دورتر. شهر کوچک دیگری، دمِ ظهر، تازه‌برخاسته از خوابِ اندکِ شبِ قبل از آخرِ هفته، کسلْ خمارشکن می‌زند. نشسته‌ای بی‌تفاوت و به این فکر می‌کنی که رویداد هرساله‌ات امسال دردناک‌تر از هر سال گذشت در نسیان. تلفنت زنگ می‌زند و باز انگار صدای پشتِ خط، صبوحی می‌شود تو را و شهر را. می‌خواسته رویداد هرساله‌ات را تبریک بگوید.

این یکی برای ابریشم است که حتّی با دوستی نیز نتوانسته‌ام مهربانی‌اش را پاسخ دهم.۲ نظر دربارهٔ «نابک‌ها (۶)» داده شده است.

 1. فرزاد چنین گفته است :

  چطوری دادا؟ دلم واست خیلی تنگ شده. جات پیشمون کلی خالیه دوست خوبم. از این‌که ظهر که از خواب پا می‌شم (که البته اخیراً صبح ساعت ۶ پا می‌شم) و بهت زنگ نمی‌زنم احساس خوبی بهم دست نمی‌ده. ولی این‌جا بوس کردنت احساس خوبی بهم دست می‌ده. پس بوس.

 2. soie چنین گفته است :

  دوست من..
  مرسی برای همه قدم هایی که زدیم و نزدیم.
  مرسی برای همه قهوه هایی که نوشیدیم و ننوشیدیم.
  و مرسی برای ساعتها و کافه آبی و سوپ های چینی و معاشرت و گپ و همه چی…

نظر دهید